)">
Aktualności
Dzień Zwierząt już w niedzielę
Dzień Zwierząt już w niedzielę
30.09.2015

W programie Dnia Zwierząt m.in.:

O 10.00 w egzotarium zaplanowane zostało spotkanie z opiekunem gadów. Będzie to świetna okazja, aby z bliska zobaczyć, a także dotknąć węża.

O 11.00, czyli już godzinę później, w słoniarni czekał będzie jeden z opiekunów hipopotamów, który nakarmi Hipolita, a przy tym odpowie na wszystkie pytania zgromadzonych osób.

Kolejne spotkania z opiekunami zwierząt odbędą się o godzinie:

12.00 – spotkanie w małpiarni z opiekunami małp,
13.00 – spotkanie z opiekunami przy wybiegu osłów Poitou,
14.00 – spotkanie w akwarium z opiekunem ryb.

O godzinie 15.00 odbędzie się pokazowe karmienie marabuta, a później także pelikanów. Opiekun z sekcji ptaków opowie przy tym o swoich podopiecznych oraz codziennej pracy w zoo.

Równolegle, między 12.00 a 15.30 prowadzone będą gry i zabawy dla najmłodszych. Aktywność pn. "Zostań przyjacielem zwierząt" jest propozycją pracowników Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Dzieci będą mogły zapoznać się z tropami oraz schronieniami zwierząt, a także sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując zagadki, kalambury i krzyżówki o zwierzętach.


O 13.30 przed pawilonem żyraf zebrana zostanie grupa przebranych za zwierzęta osób, która wyruszy na wspólne zwiedzanie zoo z przewodnikiem - liczymy na prawdziwą paradę zwierząt. Przebrane osoby, chcące wziąć udział w losowaniu darmowych zaproszeń do zoo oraz naszych wydawnictw i innych gadżetów, proszone są o składanie wypełnionych kart zgłoszeniowych w specjalnie w tym celu przygotowanym pojemniku na portierni przy głównej bramie zoo.
Karty uczestnictwa dostępne będą przy bramie do godziny 13.30. Losowanie nagród zaplanowane zostało na godzinę 16.00.
 

Uwaga! W przypadku zaistnienia niemożliwych do przewidzenia wypadków losowych, program obchodów Dnia Zwierząt może ulec zmianie.

Czy wiesz że