)">
Aktualności
Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich
04.05.2015

Z końcem kwietnia zakończyła się budowa pawilonu do całorocznego przebywania dla gepardów wraz z boksami hodowlanymi i widokowymi, który połączony jest z zewnętrznymi wybiegami.

Dla małpek sajmiri przebudowana została dawna klatka tygrysów. Obecnie jest to pawilon hodowlano – wystawienniczy z wewnętrzną wolierą całoroczną oraz wybiegiem zewnętrznym.

Budowa nowych obiektów sfinansowana została z pieniędzy europejskich, a także z budżetu Województwa Śląskiego.

W ramach Dni Otwartych każda osoba przebywająca na terenie zoo będzie miała możliwość zwiedzenia nowych obiektów „od kuchni” i będzie to niepowtarzalna okazja bowiem już pod koniec maja zwierzęta przesiedlone zostaną do nowych pomieszczeń.

W przeciągu tych dwóch dni nasi goście zwiedzać będą zaplecza nowo powstałych pawilonów dla gepardów oraz sajmiri. Zwiedzanie odbywać się będzie w asyście naszych opiekunów zwierząt, którzy chętnie opowiedzą o swoich podopiecznych, o tym jak wygląda ich codzienne życie, zdradzą także sposoby ich karmienia oraz pielęgnacji.

Przewidujemy także gry i zabawy dla dzieci.

W dniach 9 i 10 maja wprowadzone zostaną promocyjne ceny biletów wstępu do ZOO w wysokości 5 złotych od osoby niezależnie od wieku, które będzie można kupić także w kasie bocznej od ul. Złotej.

Zapraszamy od godz. 9.00!!


Czy wiesz że