)">
Aktualności
Zasady zwiedzania zoo, obowiązujące od 28.12.2020 r.
Zasady zwiedzania zoo, obowiązujące od 28.12.2020 r.
23.12.2020
Bezpieczeństwo wszystkich gości zoo jest dla nas wyjątkowo ważne, podobnie jak zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych, tymczasowych zasad zwiedzania zoo, które będą obowiązywały w okresie tzw. "kwarantanny narodowej" w dniach od 28.12.2020 r. do 17.01.2021 r. Do dnia 27.12.2020 r. obowiązywać będą dotychczasowe zasady zwiedzania zoo, które znajdziesz tutaj.

Jak w tym czasie będzie wyglądało zwiedzanie zoo?

Limit osób zwiedzających zoo w danym czasie ograniczony zostaje do 900 osób.
Liczba osób wchodząca na teren ogrodu zliczana będzie przy wejściu przez pracowników zoo. Po osiągnięciu limitu zwiedzających, sprzedaż biletów w kasie zoo zostanie wstrzymana do czasu opuszczenia terenu zoo przez część zwiedzających.

Bilet wstępu do zoo zakupić będzie można w głównej kasie zoo oraz na stronie internetowej: www.slaskiezoo.pl. Kasa i brama boczna od ul. Złotej pozostaną wyłączone.

Podczas zwiedzania zoo należy zasłaniać usta i nos maseczką lub przyłbicą, pamiętać o dezynfekcji rąk oraz o zachowywaniu odległości min. 2 od innych zwiedzających. Należy również unikać dotykania poręczy i barierek.

Ze względu na konieczność częstszej dezynfekcji, zostanie wyłączona z użytku część toalet. Czynne pozostaną toalety przy wybiegu niedźwiedzi, przy bramie bocznej oraz przy budynku ptaków.
W tym czasie wyłączone z użytku pozostają nadal figury zwierząt, plac zbaw oraz altany wypoczynkowe. Pawilony pozostaną dostępne dla zwiedzających, z zachowaniem ograniczenia liczby osób przebywających w ich wnętrzu.

Prosimy również o ograniczenie do minimum kontaktu z pracownikami ogrodu, przede wszystkim z opiekunami zwierząt. Wszelkie zauważone nieprawidłowości należy zgłaszać przy bramie głównej lub pracownikowi ochrony.Czy wiesz że