MENU

BUDUJEMY
Budujemy dla zwierząt!

Dnia 13 września 2013 r. podczas obchodów 55-lecia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego oddano do użytkowania:

  • nowy pawilon dla żyraf z wybiegami w samym centrum zoo, w którym można już podziwiać trzy żyrafy: Ulembo, Liani i Lindani
  • nowy pawilon z pięknym wybiegiem i basenem dla tygrysów amurskich w pobliżu pawilonu dydaktycznego
  • zmodernizowany pawilon w pobliżu budynku akwarium, w którym można oglądać krokodyle, węże oraz ptaki latające swobodnie nad głowami zwiedzających w wysokiej hali porośniętej roślinami


GALERIA

SZUKAJ

BIP


Śląski Ogród Zoologiczny

 

Witamy
na stronie
Śląskiego Ogrodu Zoologicznego
.
tel: 32 793 71 66
Śląski Ogród Zoologiczny
Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7
41-501 Chorzów
Kup bilet on line

10.04.2014

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie wprowadzono możliwość zakupu biletów wstępu przez Internet.

Międzynarodowy Dzień Ptaków za nami

09.04.2014
W ostatnią niedzielę zainteresowani ptakami mieszkańcy Mikołowa i ościennych miast, uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Ptaków.

Zoo na święcie ptaków w Mikołowie

03.04.2014
W najbliższą niedzielę - 6 kwietnia, w ogrodzie botanicznym w Mikołowie odbędzie się drugie święto w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego — Międzynarodowy Dzień Ptaków . Wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego. Oczywiście będziemy tam także my!

Zapraszamy na Dzień Lasu

12.03.2014
W 2012 roku śląskie zoo po raz pierwszy przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Lasu i od tamtej pory co roku 21 marca odbywa się u nas prawdziwa leśna feta.
ZOBACZ FILM O HISTORII ZOO

Zobacz materiał w TVP Katowice


RATUNKU, ZNALAZŁEM ZWIERZAKA !!!

W okresie wiosenno-letnim często zdarza się, że w czasie wycieczek terenowych znajdujemy młode ptaki, gryzonie i inne zwierzęta, które wyglądać mogą na porzucone przez rodziców. Na ogół jednak nasze przekonanie nie jest prawdziwe, dorosłe osobniki mogły opuścić młode, żeby żerować, lub zwyczajnie chowają się przed wzrokiem ludzi. Dlatego zanim zabierzemy malucha, kierowani jego dobrem, rozejrzyjmy się wokół i zastanówmy czy ta pomoc jest mu rzeczywiście potrzebna.
Natomiast w przypadku, gdy napotkamy zwierzę po wypadku, lub takie, które wykazuje objawy choroby lub wycieńczenia, musimy reagować niezwłocznie. W takiej sytuacji nie należy przynosić go do ogrodu zoologicznego, tylko kontaktować się z Panem Jackiem Wąsińskim z Leśnego Pogotowia dla Zwierząt w Mikołowie.

Kontakt:
Leśne Pogotowie dla Zwierząt
Mikołów-Kamionka
ul. Kościuszki 70
605 100 179
692 786 632

CZY WIESZ ŻE
W królestwie zwierząt 75% stanowią owady.

KONKURSY
ZAGADKI
Zagadka przyrodnicza nr 7/2014

Tym razem Wasze zadanie polegać będzie na rozpoznaniu osobnika, którego wzór upierzenia wygląda jak niżej. Jak zwykle czekamy na nazwę polską oraz łacińską tego gatunku.31.03.2014


UWAGA
Informujemy uprzejmie, że od dnia 01 maja br. bilety wstępu do ZOO można zakupić zarówno w kasie głównej przy bramie od strony Promenady Gen. Jerzego Ziętka, jak również w kasie przy bramie bocznej od strony ulicy Złotej.
Serdecznie zapraszamy!

RSS
RSSRSS

Certyfikat
Śląski Ogród Zoologiczny
otrzymał certyfikat

PRACODAWCA PRZYJAZNY PRACOWNIKOM
Dyplom
Śląski Ogród Zoologiczny
otrzymał statuetkę i dyplom

od Śląskiej Izby Budownictwa  
Jesteś 13434155 gościem na naszej stronie.
Copyright © Śląski Ogród Zoologiczny