Konkursy
Konkurs na mapę mentalną
01.09.2020
Uczniów klas V, VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych zapraszmay do udziału w naszym nowym konkursie na mapę mentalną.

Czytaj dalej

Konkurs kulinarny na danie rybne
19.08.2020
Wszystkich miłośników gotowania, niezaleznie od płci, wieku, pochodzenia, wykształcenia, zapraszamy do udziału w konkursie na przepis na Wasze ulubione danie rybne.
Konkurs organizowany jest w ramach Kampanii WHICH FISH - JAKA RYBA? na rzecz zrównoważonego rybołówstwa.

Czytaj dalej

Projekty nowych murali wybrane!
05.06.2020
W ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Województwa Śląskiego chętnie głosowali na dwa projekty dotyczące naszego zoo. Właśnie wybrane zostały projekty murali, które zrealizowane zostaną w ramach pierwszego ze zwycięskich zadań.

Czytaj dalej

Pingwini mem - wyniki konkursu
29.04.2020
Mimo trudnych chwil związanych z ogłoszonym stanem epidemii naszym sympatykom nie brakuje poczucia humoru. W ogłoszonym przez nas konkursie zadaniem było przygotowanie internetowego MEM-a, którego treść nawiązywałaby do naszych nowych mieszkańców - pingwinów Humboldta!

Oto jego wyniki!

Czytaj dalej

Mural na ogrodzeniu zoo - ogłoszenie do konkursie
21.04.2020
Zapraszam do udziału w konkursie na mural organizowanym w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Termin zgłaszania prac: do 22 maja 2020 roku.

Czytaj dalej

MEM z pingwinem w roli głównej
16.03.2020
Kochani!

Los płata nam figla. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, musieliśmy zamknąć zoo, przeorganizować pracę i zmienić część planów. Na szczęście nie dotyczy to wszystkich naszych działań. Dla rozluźnienia dość napiętej sytuacji zapraszamy Was do udziału w konkursie na najciekawszy i najzabawniejszy mem z pingwinami Humboldta w roli głównej :)

Czytaj dalej

Turniej wiedzy zoologicznej - podsumowanie
08.02.2020
Wczoraj na terenie śląskiego zoo odbył się drugi etap turnieju wiedzy zoologicznej, kończący zmagania uczestników konkursu.
Poniżej prezentujemy jego wyniki.

Czytaj dalej

Turniej wiedzy zoologicznej - wyniki etapu pierwszego
29.11.2019
25 października odbył się pierwszy etap turnieju wiedzy zoologicznej dla uczniów szkół średnich - "Przyrodnicze wędrówki po świecie". Pora na ogłoszenie wyników konkursu.

Czytaj dalej

Turniej wiedzy zoologicznej
11.09.2019
Uczniów szkół średnich z obszaru województwa śląskiego zapraszamy do udziału w wojewódzkim turnieju wiedzy zoologicznej.
Konkurs objęty został patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj dalej

Ptasi koncert - wyniki konkursu
18.06.2019
Niedawno zakończył się także konkurs plastyczny zadedykowany ptakom śpiewajacym. Był to już ostatni z konkursów organizowanych pod szyldem kampanii "Silent Forest - Niemy Las", mającej na celu ochronę ptaków śpiewajacych Azji Południowo-Wschodniej.

Czytaj dalej

Ptaki śpiewajace w naszych parkach i ogrodach - wyniki
12.06.2019
Z końcem maja zakończony został konkurs na sprawozdanie lub raport z obserwacji dzikich ptaków śpiewających. Nadeszła pora na ogłoszenie laureatów konkursu.

Czytaj dalej

Konkurs na zabawkę dla drapieżników
15.05.2019
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na zabawkę dla drapieżników!

Uwaga!
Termin nadsyłania prac na konkurs został przedłużony do 12 czerwca!

Czytaj dalej

Wyniki konkursu graficznego
09.04.2019
Końcem stycznia ogłoszony został pierwszy w tym roku konkurs o ptasiej tematyce. Zadaniem jego uczesników było przygotowanie posteru związanego tematycznie z kampanią edukacyjną na rzecz ochrony dzikich ptaków śpiewających.

Oto jego wyniki!

Czytaj dalej

Nowy konkurs dla uczniów śląskich szkół
03.04.2019
Dziś ogłaszamy również konkurs dla starszych dzieci i młodzieży mieszkającej w województwie śląskim. Tematem konkursu są ptaki śpiewające w naszych parkach i ogrodach.

Uwaga!
Z powodu przedłużającego się strajku nauczycieli konkurs przedłużony został do końca maja br.

Czytaj dalej

Konkurs plastyczny dla dzieci
03.04.2019
Dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-IV szkół podstawowych z obszaru województwa śląskiego zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. "Ptasi koncert".

Uwaga!
Z powodu trwającego strajku nauczycieli, konkurs przedłużony został do 31 maja br.

Czytaj dalej

Wyniki konkursu na poster
22.03.2019
Drodzy Uczestnicy Konkursu!

Informujemy uprzejmie, że ze względów organizacyjnych, termin ogłoszenia wyników Konkursu został przełożony na pierwszy tydzień kwietnia.
Liczymy na Wasze zrozumienie i jeszcze odrobine cierpliwości :)

Pozdrawiamy!

Czytaj dalej

Weź udział w konkursie graficznym!
25.01.2019
Uczniów szkół średnich (ponadgimnazjalnych) oraz studentów z całego kraju zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszy poster o tematyce nawiązującej do Kampanii edukacyjnej "Silent Forest. Niemy Las".

Uwaga! Z powodu ferii zimowych konkurs przedłużony został do 15 marca br.

Czytaj dalej

Wyniki konkursu plastycznego - ptasia ozdoba choinkowa
29.10.2018
Kilka tygodni temu Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie zaprosił przedszkola oraz szkoły podstawowe z Województwa Śląskiego do udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową nawiązującą tematycznie do kampanii edukacyjnej pt. „Niemy Las”.

Czytaj dalej

Konkurs na najlepsze pszczele przebranie
24.07.2018
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 2-7 lat do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze pszczele przebranie.

Czytaj dalej

Portrety dzikich zwierząt - konkurs fotograficzny
03.07.2018
Nadeszły wakacje, a z nimi czas wakacyjnych wyjazdów, czy też krótszych wypadów "za miasto". Jest to też świetny czas, aby odwiedzić zoo. Jeśli wybierasz się do śląskiego zoo, a przy tym lubisz fotografować zwierzęta, to koniecznie zabierz ze sobą aparat i weź udział w organizowanym przez nas konkursie. Wyjątkowe nagrody są w zasięgu ręki.

Czytaj dalej

Aktualności:  1 - 20  z  72Na stronie:  20  50  100Strony:  1  2  3  4  >>  
Czy wiesz że