Konkursy
Nowy konkurs plastyczny - ptasia ozdoba choinkowa
Nowy konkurs plastyczny - ptasia ozdoba choinkowa
29.10.2018
Celem konkursu jest wykonanie ozdób choinkowych, którymi udekorujemy tegoroczną Szopkę Bożonarodzeniową w naszym zoo. Pamiętajcie, że ozdoby muszą przedstawiać lub w jasny sposób nawiązywać do dowolnie wybranych ptaków śpiewających, egzotycznych lub naszych rodzimych.

Konkurs organizowany jest bowiem w ramach trwającej międzynarodowej kampanii edukacyjnej pn. "Niemy las" (ang. Silent Forest), której celem jest wsparcie ochrony ptaków śpiewających w Azji Południowo-Wschodniej, ale również tych stale lub okresowo pojawiających się w Europie.

Ptaki śpiewające to grupa około 400 gatunków zaliczanych do rzędu wróblowych, charakteryzujących się specyficzną budową stóp, podniebienia, a przede wszystkim krtani umozliwiającej im wydawanie miłych dla ucha dźwięków i melodii. Więcej na temat kampanii przeczytać można na dedykowanej jej stronie.

Konkurs kierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego. Prace można przesyłać najpóźniej do 30 listopada br.


Zachęcamy do udziału, bowiem na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez zoo oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


UWAGA! Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z jego regulaminem!!


Pliki do pobrania:

Regulamin konkursowy
Karta uczestnika
Czy wiesz że
Zagadki