Spotkania i imprezy
<<luty 2019>>
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
Dzień Ptaków 2018
Termin: 07.04.2018 09:30
Od początku XIX wieku, na terenie Polski stwierdzono obecność 452 gatunków ptaków. Obecnie w naszym kraju gniazduje około 230 gatunków. Niektóre z nich są bardzo liczne i pospolite, np.: zięba, kaczka krzyżówka, wróbel domowy, sroka, kos i sikora bogatka. Inne stanowią niebywałą rzadkość, np.: czapla purpurowa, gadożer, orlik grubodzioby, kraska i rybołów.
Ptaki stanowią zatem najliczniejszą grupę naszych rodzimych kręgowców, daleko w tyle zostawiając ryby, ssaki, płazy oraz gady. Okazuje się tymczasem, że około 80% Polaków nie potrafi rozpoznać i nazwać nawet tych najbardziej pospolitych gatunków naszych skrzydlatych sąsiadów.

Niestety brak znajomości rodzimych ptaków przekłada się często na nasz brak zrozumienia dla ich potrzeb i zwyczajów. Aby więc przypomnieć o ptakach, po raz kolejny w naszym zoo organizujemy obchody ich święta. Chociaż światowy Dzień Ptaków przypada na 1 kwietnia, z uwagi na Święta Wielkanocne, zdecydowaliśmy się przełożyć imprezę na sobotę 7 kwietnia. Dla wszystkich miłośników ptaków - tych dużych i tych małych - czekać będzie szereg atrakcji.

W programie imprezy znalazły się m.in: kolejna gra terenowa (tutaj karta do pobrania), spacer śladami dzikich ptaków zamieszkujących zoo, wystawa obrazów oraz ptaków z drewna, spotkanie z opiekunami ptaków w naszym ogrodzie oraz szereg atrakcji dla dzieci. W czasie imprezy oficjalnie zainaugurowana zostanie dwuletnia kampania edukacyjna na rzecz ochrony azjatyckich ptaków śpiewających oraz odbędzie się dwuetapowy konkurs wiedzy ornitologicznej.

Cały cykl imprez organizowanych w ramach Akademii ZOOdkrywców dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Szczegóły na temat imprezy podane zostały na poniższym plakacie:
Więcej informacji nt. imprezy znaleźć można tutaj.
Ilość uczestników
Adres e-mail
Czy wiesz że
Zagadki