Zagadki
Podsumowanie cyklu zagadek przyrodniczych - edycja 2018
02.01.2019
Tym razem w zabawie udział wzięły 33 osoby, co jest niezłym wynikiem, jeśli weźmiemy pod uwagę ponad dwuletnią przerwę. Nie jest to jednak wynik, który nas w pełni satysfakcjonuje, więc niewątpliwie mamy co poprawiać :) Jak zwykle będziemy wdzięczni za wszystkie Wasze sugestie i opinie. Jeśli macie pomysł, jak uatrakcyjnić ten konkurs, podzielcie się nim z nami!

W ostatniej edycji zagadek przyrodniczych wszystkie były zagadkami zdjęciowymi. Niektóre okazały się dość trudne, z większoscią jednak dobrze sobie radziliście. Zwłaszcza trójka laureatów, którymi zostali:

I miejsce: Agnieszka Kamińska, która w rankingu rocznym uzyskała łacznie 35 punktów,
II miejsce: Mateusz Czyba, który w całym cyklu zdobył w sumie 32 punkty,
III miejsce: Anna Pawełczyk, która w ciągu roku zebrała łącznie 27,5 punkta.


Zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom zabawy, bardzo dziękujemy za poświęcony czas i serdecznie gratulujemy wytrwałości oraz wiedzy. Nagrody wysłane zostaną pocztą, więc laureatów prosimy o przesłanie adresów do korespondencji.

Przy okazji już teraz zachęcamy do udziału w następnej, zupełnie nowej edycji zagadek, która wystartuje w poniedziałek 7 stycznia. Zatem do ZOObaczenia! :)

_________________________________________________________

W ostatniej zagadce minionego roku Waszym zadaniem było rozpoznanie kilku gatunków ryb widocznych na załączonym zdjęciu. My wypatrzyliśmy następujące gatunki:
1. Pokolec królewski Paracanthurs hepatus,
2. Wargatek sanitarek Labroides dimidiatus,
3. Hemitaurichthys polylepis,
4. Nemateleotris magnifica,
5. Zoramia leptacantha,
6. Pseudanthias sp. (akceptowaliśmy zarówno P. pictilis, jak i P. bartlettorum, ponieważ w naszej opinii trudno jednoznacznie określić gatunek ryby na zdjęciu z zagadki).


Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Podziel się z nami swoją opinią *
Wyrażam zgodę *
Czy wiesz że
Zagadki