Zagadki
Zagadka przyrodnicza nr 15/2019
Zagadka przyrodnicza nr 15/2019
29.07.2019
Prosimy o podanie polskiej i łacińskiej nazwy gatunkoej małp widocznych na poniższym zdjęciu:Odpowiedzi na tę zagadkę wysyłajcie do nas do niedzieli 11 sierpnia.

Życzymy powodzenia!!

_________________________________________________________

Odpowiedź na poprzednią zagadkę powinna brzmieć: dzioborożec luzoński (Penelopides manillae). Jest to ptak do niedawna uznawany za podgatunek dzioborożca maskowego (P. panini), jednakże w Czerwonej Księdze figuruje on już jako niezależny, odrębny gatunek. Z uwagi jednak na fakt, że część polskich źródeł wciąż podaje starszą wersję, uznaliśmy również za poprawne odpowiedzi wskazujące dzioborożca maskowego i za to przyznawalismy po 1 punkcie.
Maksymalną liczbę punktów otrymała tylko osoba, która wskazała właściwy gatunek lub - w starszej wersji - określiła podgatunek tego ptaka.


Regulamin konkursu: 

1. Zagadki umieszczane są na stronie co dwa tygodnie.
2. Odpowiedzią jest polska i łacińska nazwa gatunkowa organizmu, którego dotyczy zagadka, chyba że zadający zagadkę poprosi o dodatkowe informacje.
3. Za prawidłową odpowiedź otrzymuje się 1 punkt. W przypadku, gdy zagadka złożona jest z kilku elementów, każdy z nich punktowany jest oddzielnie. Dopuszcza się także przyznanie 0,5 punktu za podanie odpowiedzi niepełnej.
4. Na rozwiązanie każdej zagadki odwiedzający stronę mają 14 dni.
5. Po dwóch tygodniach od dnia zamieszczenia zagadki, nastąpi ogłoszenie rozwiązania oraz przyznanie punktów do rankingu rocznego.
6. Niezależnie od przyznania punktów do rankingu rocznego, w każdej kolejnej zagadce dwie wylosowane osoby, które nadeślą prawidłową odpowiedź, nagrodzone zostaną egzemplarzem Przewodnika po śląskim zoo oraz zaproszeniem do jednokrotnego zwiedzania ogrodu, ważnym dla jednej osoby.
7. Na koniec roku, po zakończeniu całego cyklu zagadek, zostanie wyłoniony zwycięzca roku, a także laureaci drugiego i trzeciego miejsca. Będą to osoby, które udzieliły najwięcej prawidłowych odpowiedzi, zdobywając tym samym największą liczbę punktów.
8. Za pierwsze miejsce zastanie przyznana nagroda rzeczowa oraz roczny karnet wstępu do zoo. Za drugie i trzecie miejsce w rankingu rocznym przyznawane będą nagrody rzeczowe i zaproszenia do zoo.
9. Odpowiedzi należy wysyłać poprzez formularz kontaktowy dostępny pod każdą kolejną zagadką. W razie wystąpienia problemów technicznych, dopuszcza się wysłanie tradycyjnego e-maila, w którym oprócz odpowiedzi należy podać imię i nazwisko, a w tytule numer zagadki.
10. Jedna osoba może odpowiadać w jednej zagadce tylko raz. Wyjątkiem są zagadki skojarzeniowe – w ich przypadku dopuszcza się możliwość nadsyłania odpowiedzi po dodaniu przez Organizatora każdego kolejnego elementu, przy jednoczesnej redukcji punktów możliwych do zdobycia.
11. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany – w wyjątkowych sytuacjach - terminu zamieszczania oraz ogłaszania wyników poszczególnych zagadek.
Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Twoja odpowiedź *
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z udziałem w konkursie ZAGADKI PRZYRODNICZE organizowanym przez Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do udzielenia odpowiedzi, a tym samym do udziału w konkursie. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Śląski Ogród Zoologiczny z siedzibą: Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, 41-501 Chorzów. *
Czy wiesz że
Zagadki