Zagadki
Zagadka przyrodnicza nr 22/2014
Zagadka przyrodnicza nr 22/2014
17.11.2014

Prosimy o podanie polskiej oraz łacińskiej nazwy osobnika przedstawionego na zamieszczonym niżej zdjęciu:
Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 30 listopada. Na jednego z nadawców poprawnej odpowiedzi tradycyjnie czeka miła niespodzianka.

Powodzenia :)

_________________________________________________________

Bohaterką poprzedniej zagadki była żmija rogatonosa (Bitis nasicornis).
Wygląda na to, że zagadka nie była najłatwiejsza, a mylące okazały się głównie charakterystyczne "różki". Wielu z Was stawiało na żmiję rogatą lub nosorogą. O tym, że na zdjęciu jest jednak żmija rogatonosa świadczyła wyraźnie zaznaczona "strzała" na jej głowie.

Autorom poprawnych odpowiedzi gratulujemy. Mamy nadzieję, że z kolejnym "rogaczem" będzie już łatwiej :)Regulamin konkursu

1. Zagadki umieszczane są na stronie co dwa tygodnie.

2. Odpowiedzią jest polska i łacińska nazwa gatunkowa organizmu, którego dotyczy zagadka, chyba że zadający zagadkę poprosi o inne informacje.

3. Za prawidłową odpowiedź otrzymuje się 1 punkt. W przypadku, gdy zagadka złożona jest z kilku elementów, każdy z nich punktowany jest oddzielnie. Dopuszcza się także przyznanie 0,5 punktu za podanie odpowiedzi niepełnej.

4. Na rozwiązanie każdej zagadki odwiedzający stronę mają 14 dni.

5. Po dwóch tygodniach od dnia zamieszczenia zagadki nastąpi ogłoszenie rozwiązania oraz przyznanie punktów do rankingu rocznego.

6. Niezależnie od przyznania punktów do rankingu rocznego, w każdej kolejnej zagadce jedna wylosowana osoba spośród tych, które nadeślą prawidłową i pełną odpowiedź, nagrodzona zostanie zaproszeniem do zoo.

7. Na koniec roku, po zakończeniu całego cyklu zagadek zostanie wyłoniony zwycięzca roku, a także laureaci drugiego i trzeciego miejsca. Będą to osoby, które udzieliły najwięcej prawidłowych odpowiedzi, zdobywając tym samym największą liczbę punktów.

8. Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu rocznym przyznawane będą nagrody rzeczowe.

9. Odpowiedzi należy wysłać na adres e-mail: mfradczak@slaskiezoo.pl, podając w treści rozwiązanie oraz Imię i nazwisko - dane niezbędne do prowadzenia rocznego rankingu, a w temacie e-mail: "ODPOWIEDŹ NA ZAGADKĘ NR ..."

10. Jedna osoba może odpowiadać w jednej zagadce tylko raz. Wyjątkiem są zagadki skojarzeniowe – w ich przypadku dopuszcza się możliwość nadsyłania odpowiedzi po dodaniu przez Organizatora każdego kolejnego elementu, przy jednoczesnej redukcji punktów możliwych do zdobycia.

11. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany –w wyjątkowych sytuacjach - terminu zamieszczania oraz ogłaszania wyników poszczególnych zagadek.

Czy wiesz że
Zagadki