Zagadki
Zagadka przyrodnicza nr 3/2018
Zagadka przyrodnicza nr 3/2018
05.02.2018
Tym razem Waszym zadaniem będzie rozpoznanie przedstawionej na zdjęciu ryby. Jak zwykle czekamy na jej nazwę polską oraz łacińską! :)
Odpowiedzi można wysyłać do niedzieli 18 lutego. Chyba wystarczy Wam czasu? ;)

______________________________________________________________________________________

Prawidłową odpowiedzią na poprzednią zagadkę były: żyrafa (Giraffa camelopardalis), struś afrykański (= masajski, czerwonoskóry;Struthio camelus), marabut afrykański (Leptoptilos crumeniferus), kudu wielkie (Tragelaphus strepsiceros) oraz perlica sępia (Acryllium vulturinum).
W tej zagadce potrzebne było bystre oko oraz odrobina szczęścia. Pomimo tego, że nie wszystkie gatunki były dobrze widoczne, większość z Was bezbłędnie je wymieniła. Gratulujemy!
Regulamin konkursu: 

1. Zagadki umieszczane są na stronie co dwa tygodnie.
2. Odpowiedzią jest polska i łacińska nazwa gatunkowa organizmu, którego dotyczy zagadka, chyba że zadający zagadkę poprosi o dodatkowe informacje.
3. Za prawidłową odpowiedź otrzymuje się 1 punkt. W przypadku, gdy zagadka złożona jest z kilku elementów, każdy z nich punktowany jest oddzielnie. Dopuszcza się także przyznanie 0,5 punktu za podanie odpowiedzi niepełnej.
4. Na rozwiązanie każdej zagadki odwiedzający stronę mają 14 dni.
5. Po dwóch tygodniach od dnia zamieszczenia zagadki, nastąpi ogłoszenie rozwiązania oraz przyznanie punktów do rankingu rocznego.
6. Niezależnie od przyznania punktów do rankingu rocznego, w każdej kolejnej zagadce dwie wylosowane osoby, które nadeślą prawidłową odpowiedź, nagrodzone zostaną egzemplarzem Przewodnika po śląskim zoo oraz zaproszeniem do jednokrotnego zwiedzania ogrodu, ważnym dla jednej osoby.
7. Na koniec roku, po zakończeniu całego cyklu zagadek, zostanie wyłoniony zwycięzca roku, a także laureaci drugiego i trzeciego miejsca. Będą to osoby, które udzieliły najwięcej prawidłowych odpowiedzi, zdobywając tym samym największą liczbę punktów.
8. Za pierwsze miejsce zastanie przyznana nagroda rzeczowa oraz roczny karnet wstępu do zoo. Za drugie i trzecie miejsce w rankingu rocznym przyznawane będą nagrody rzeczowe i zaproszenia do zoo.
9. Odpowiedzi należy wysyłać poprzez formularz kontaktowy dostępny pod każdą kolejną zagadką. W razie wystąpienia problemów technicznych, dopuszcza się wysłanie tradycyjnego e-maila, w którym oprócz odpowiedzi należy podać imię i nazwisko, a w tytule numer zagadki.
10. Jedna osoba może odpowiadać w jednej zagadce tylko raz. Wyjątkiem są zagadki skojarzeniowe – w ich przypadku dopuszcza się możliwość nadsyłania odpowiedzi po dodaniu przez Organizatora każdego kolejnego elementu, przy jednoczesnej redukcji punktów możliwych do zdobycia.
11. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany – w wyjątkowych sytuacjach - terminu zamieszczania oraz ogłaszania wyników poszczególnych zagadek.


Imię i nazwisko *
Adres e-mail *
Treść pytania *
Wyrażam zgodę *
Czy wiesz że
Zagadki