Zagadki
Zagadka przyrodnicza nr 8/2014
Zagadka przyrodnicza nr 8/2014
18.04.2014

W tym tygodniu - z poślizgiem i w świątecznym nastroju - będzie łatwiej!

Waszym zadaniem jest rozpoznanie osobnika przedstawionego na poniższym zdjęciu:

Jak zwykle czekamy na nazwę polską i łacińską tego gatunku - odpowiedzi możecie nadsyłać aż do wtorku 6 maja. Jedna z osób, które prawidłowo odpowiedzą na tę zagadkę, tradycyjnie nagrodzona zostanie specjalną niespodzianką.

_________________________________________________________

Tymczasem odpowiedzią na poprzednią zagadkę był indyk pawi (Meleagris ocellata) - ptak występujący w Meksyku, Gwatemali i Belize, z powodu polowań i kłusownictwa coraz bliższy zagrożenia wyginięciem.

Autorom poprawnych odpowiedzi gratulujemy i jak zwykle życzymy wszystkim powodzenia w kolejnych zagadkach! :)Regulamin konkursu

1. Zagadki umieszczane są na stronie co dwa tygodnie.

2. Odpowiedzią jest polska i łacińska nazwa gatunkowa organizmu, którego dotyczy zagadka, chyba że zadający zagadkę poprosi o inne informacje.

3. Za prawidłową odpowiedź otrzymuje się 1 punkt. W przypadku, gdy zagadka złożona jest z kilku elementów, każdy z nich punktowany jest oddzielnie. Dopuszcza się także przyznanie 0,5 punktu za podanie odpowiedzi niepełnej.

4. Na rozwiązanie każdej zagadki odwiedzający stronę mają 14 dni.

5. Po dwóch tygodniach od dnia zamieszczenia zagadki nastąpi ogłoszenie rozwiązania oraz przyznanie punktów do rankingu rocznego.

6. Niezależnie od przyznania punktów do rankingu rocznego, w każdej kolejnej zagadce jedna wylosowana osoba spośród tych, które nadeślą prawidłową i pełną odpowiedź, nagrodzona zostanie zaproszeniem do zoo.

7. Na koniec roku, po zakończeniu całego cyklu zagadek zostanie wyłoniony zwycięzca roku, a także laureaci drugiego i trzeciego miejsca. Będą to osoby, które udzieliły najwięcej prawidłowych odpowiedzi, zdobywając tym samym największą liczbę punktów.

8. Za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu rocznym przyznawane będą nagrody rzeczowe.

9. Odpowiedzi należy wysłać na adres e-mail: mfradczak@slaskiezoo.pl, podając w treści rozwiązanie oraz Imię i nazwisko - dane niezbędne do prowadzenia rocznego rankingu, a w temacie e-mail: "ODPOWIEDŹ NA ZAGADKĘ NR ..."

10. Jedna osoba może odpowiadać w jednej zagadce tylko raz. Wyjątkiem są zagadki skojarzeniowe – w ich przypadku dopuszcza się możliwość nadsyłania odpowiedzi po dodaniu przez Organizatora każdego kolejnego elementu, przy jednoczesnej redukcji punktów możliwych do zdobycia.

11. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany –w wyjątkowych sytuacjach - terminu zamieszczania oraz ogłaszania wyników poszczególnych zagadek. Jak zwykle czekamy na polską i łacińską nazwę tego gatunku - odpowiedzi można nadsyłać

Czy wiesz że
Zagadki